Ta strona wykorzystuje pliki cookies w celu zapewnienia optymalnego wykorzystania naszego serwisu.
Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach swojej przeglądarki.

Aktualności

 

 

 Z głębokim smutkiem zawiadamiamy, że zmarła nasza wieloletnia Koleżanka,

Pani Barbara Brodzińska.

Panią Basię wszyscy pamiętamy z prowadzenia sekretariatu biura Oddziału Mazowieckiego TPD. Uśmiechnięta, z poczuciem humoru, urokliwa. Ciekawa ludzi i świata.

Nabożeństwo żałobne odbędzie się 14 lipca (środa) o godzinie 13.00 w Kościele św. Patryka na Gocławiu. Pochówek nastąpi na Powązkach Wojskowych.

Przed nami nowe otwarcie i nowe wyzwania związane z reaktywacją Ośrodka Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Olszance. We wtorkowe przedpołudnie na plenerze malarskim gościliśmy w naszym Ośrodku piątkę uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej prowadzonych przez Towarzystwo Przyjaciół Dzieci z Nowego Dworu Mazowieckiego.

W otulinie ogrodu powstawały prace na płótnach. Artyści za pomocą farb starali się uchwycić piękno przyrody, czego efektem były przepiękne obrazy. Podczas pleneru dużo czasu poświęciliśmy też rozmowom i planowaniu poszczególnych etapów remontu, który rozpocznie się już w lipcu 2021 roku. Generalny remont jest możliwy dzięki wsparciu Mazowieckiego Centrum Polityki Społeczne. Sporo środków już zostało zabezpieczonych ale dużo jeszcze nam brakuje, żeby sfinalizować w 100% inwestycje. Przed nami dużo pracy i spore wyzwanie by znaleźć brakującą kwotę.

Liczy się każda złotówka, dlatego serdecznie zapraszamy do wsparcia naszych starań związanych z remontem Środowiskowego Domu Samopomocy w Olszance.

https://www.siepomaga.pl/dom-samopomocy

Zdjęcia dokumentujące to plener malarski z 15 czerwca 2021r. poniżej.

 

 

Projekt "Świadomi-Równi-Niewykluczeni" odpowiada na problem zbyt małej samodzielności dorosłych osób z niepełnosprawnością.

Prowadzone będzie kompleksowe wsparcie w ramach modułów: obsługa komputera i cyberbezpieczeństwo, dietetyczno-kulinarny, ekonomiczny (w tym: bankowość internetowa), aktywnego poruszania się po rynku pracy (przy zaangażowaniu self-adwokatów/ek), animacja działań społecznych (m.in. grupowe wyjścia do instytucji kultury). Opiekun(k)om zaproponowane zostaną 3 spotkania dotyczące relaksacji, wypoczynku, dbania o swój stan zdrowia. Zapewniona zostanie też usługa konsultanta równowagi życiowej (LBC-Life Balance Consultant) - wsparcie w środowisku domowym dostosowane do indywidualnych potrzeb i trudności osoby z niepełnosprawnością.

Uczestni(cz)kami projektu będą dorosłe osoby z niepełnosprawnościami oraz ich opiekunowie/ki z powiatu nowodworskiego.

Dzięki uczestnictwu w projekcie 25 osób z niepełnosprawnością rozszerzy swoją wiedzę i umiejętności oraz wzmocni kompetencje społeczne, 30 opiekunów/ek nauczy się rozwiązywać trudne sytuacje domowe, wspierać samodzielność i niezależność dorosłych dzieci.

Projekt realizowany z dotacji programu Aktywni Obywatele– Fundusz Krajowy, finansowanego z Funduszy EOG.

Więcej informacji o projekcie na https://www.facebook.com/projektsprawni.rowniniewykluczeni

Rehabilitacja i terapia zajęciowa w Ośrodku Rehabilitacyjno-Wychowawczym Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Płońsku

Projekt realizowany będzie na terenie placówki Ośrodka Rehabilitacyjno-Wychowawczego Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Płońsku ul. ks. R. Jaworskiego, 3 09-100 Płońsk.

Cel projektu :

Głównym celem projektu pn. „ Rehabilitacja i terapia zajęciowa w Ośrodku Rehabilitacyjno-Wychowawczym Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Płońsku” będzie przywrócenie jak najwyższej samodzielności u 20 niepełnosprawnych,  podopiecznych TPD Koła w Płońsku poprzez zapewnienie im kompleksowej rehabilitacji i terapii, zmierzającej do ogólnej rozwoju i poprawy sprawności fizycznej i psychicznej beneficjenta projektu, niezbędnych do możliwie niezależnego, samodzielnego i aktywnego życia w środowisku.

Beneficjenci : 

Grupa docelowa jest 20  podopiecznych Towarzystwa Przyjaciół Dzieci Koła Pomocy Dzieciom i Młodzieży Niepełnosprawnej Ruchowo z terenu powiatu płońskiego oraz miasta Płońsk. Podopieczni Koła to uczestnicy zajęć w Ośrodku Rehabilitacyjno-Wychowawczym Towarzystwa Przyjaciół Dzieci.

Więcej in formacji i szczegółów na FB Koła Pomocy Dzieciom i Młodzieży Niepełnosprawnej Ruchowo w Płońsku.

Kilka zdjęć z realizacji zadania:

 

 

Informujemy, że projekt dofinansowany jest ze środków PFRON w terminie od 01.04.2021 do 31.12.2021 r. na podstawie umowy nr ZZ0/000732/07/D  z dnia 07.05.2021  r.

 

 

 

Konkurs kulinarny TPD pn. „Dziecięce Gotowanie z Karolem Okrasą” ma na celu propagowanie zdrowego odżywiania poprzez przygotowywanie dobrze zbilansowanych potraw głównie z warzyw i produktów pochodzenia roślinnego. Mamy nadzieję, że zrobione przez Was potrawy będą pięknie prezentowały się na Waszych talerzach. Zachęcamy do udziału w naszym konkursie. Więcej informacji https://konkurskulinarnytpd.pl/

Do wygrania są ciekawe nagrody oraz jako główna nagroda gotowanie z Karolem Okrasą. Z przesłanych przez Was przepisów powstanie dziecięca książka kulinarna, – w której to Wy będziecie głównymi autorami „Dzieciaki gotują z Karolem Okrasą”.

Na Wasze zgłoszenia czekamy do 31 maja2021 r do godz. 23.59. Do tego terminu prześlijcie wszystkie wymagane dokumenty, żeby Wasza potrawa była oceniana przez JURY naszego konkursu.

Zajęcia z jogi pojawiły się na terenie naszej Placówki pod koniec czerwca 2020r. Pomysł zorganizowania zajęć był odpowiedzią na potrzeby dzieci i młodzieży, które ze względu na sytuację pandemiczną w kraju i koniecznością realizacji obowiązku szkolnego w formie zdalnej oraz brakiem możliwości korzystania z różnych form wsparcia stacjonarnie na terenie naszej Placówki, pozostawały przez kilka miesięcy w izolacji rówieśniczej w swoich domach. Natychmiast po powrocie do zajęć w formie stacjonarnej rozpoczęliśmy prowadzenie w naszej Placówce zajęć z jogi. Zmodyfikowaliśmy nasz program zajęć, ukierunkowując go na redukcję nadmiaru bodźców wynikających z nadmiernego i w wielu przypadkach szkodliwego używania komputerów oraz różnych urządzeń mobilnych.

Jako  zespół uznaliśmy, że to najwyższy czas na wprowadzenie skutecznej higieny ciała i umysłu, właśnie przez jogę. Skoro ćwiczymy mięśnie, dlaczego nie mielibyśmy trenować umysłu przez odpowiednie ćwiczenia? W trakcie pracy zdalnej z dziećmi zauważyliśmy zmianę w zachowaniu uczestników naszych zajęć. U dzieci pojawiały się zachowania, których wcześniej nie zauważaliśmy w pracy stacjonarnej: niekontrolowane wybuchy złości, niskie kontrolowanie swoich emocji, obniżony nastrój, wycofanie oraz bezradność związaną z brakiem możliwości przebywania wśród rówieśników    w szkole i naszej Placówce. Część dzieci skarżyła się na bóle pleców i kręgosłupa. Wielogodzinna nauka przy komputerze zaczęła doskwierać nawet tym osobom, które wcześniej nie narzekały na nadmiar czasu spędzanego przy monitorze komputera.

Dlatego posiadając wiedzę nt. tego w czym pomaga joga, zdecydowaliśmy, że tego rodzaju zajęcia będą optymalną formą wsparcia i pomocy dla dzieci i młodzieży zwłaszcza w obecnej sytuacji. Badania naukowe dowodzą, że joga pomaga kontrolować emocje, stabilizuje nastrój, poprawia samoocenę, obniża poziom złości i bezradności. Jest pomocna w leczeniu natręctw i innych nerwic u dzieci, które cierpią z powodu nierozładowanego stresu. Jakie były początki z praktykowaniem jogi w naszej placówce? Na początku prowadziliśmy zajęcia 1 raz w tygodniu dla dwóch grup wiekowych. W początkowej fazie prowadzenia zajęć pojawił się opór u młodszej grupy, ale potem dzieci same dopominały się o zajęcia. Starsza grupa (dzieci z klas IV-VI ) była bardzo zmotywowana i zdyscyplinowana. Dzieci punktualnie przychodziły na zajęcia, część osób zakupiło nawet swoje maty do ćwiczeń pomimo, że dysponowaliśmy matami do jogi na terenie placówki. Po dwóch miesiącach regularnej pracy z dziećmi, zadziała się rzecz fantastyczna, starsza grupa domagała się większej częstotliwości zajęć z jogi. Dlatego wprowadziliśmy do naszego harmonogramu zajęcia z jogi 3 razy w tygodniu. Dziś w naszej placówce dzieci praktykują ten rodzaj aktywności fizycznej codziennie. Obecnie uczestnicy naszych zajęć dobrze znają różne asany, techniki oddechowe, ćwiczenia na koncentrację i relaksację.

Budują takie chwile, kiedy dziecko przystępujące do sprawdzianu przyznaje nam się, że pomogły mu zajęcia z jogi. Dziecko przypomniało sobie przed sprawdzianem o odpowiednim oddechu i łatwiej mu było przystąpić do niego. Znaczna część dzieci wypowiada się na temat zajęć z jogi w sposób pozytywny, twierdząc, że zajęcia dają spokój i relaks. Prof. Sat Bir Khalsa, neurofizjolog z Harvard Medical School kilka lat temu opublikował wyniki swoich badań: 120 licealistów zostało losowo przypisanych do zwykłego WF-u lub do jogi, którą ćwiczyli przez jeden semestr, dwie godziny tygodniowo. Przeprowadzony potem kwestionariusz dotyczący zdrowia psychicznego wykazał, że grupa jogowa lepiej radziła sobie z kontrolą złości i lęku, była bardziej stabilna emocjonalnie.

A jakie efekty praktykowania jogi zauważamy u dzieci i młodzieży z naszej placówki?

Joga daje dzieciom narzędzia do kontrolowania i wyrażania emocji w zdrowy sposób, utrzymuje uwagę dzieci w teraźniejszości, co jest podstawowym wymogiem efektywnego uczenia się. Pomaga stworzyć poczucie wspólnoty w naszej placówce, atmosferę zaufania, entuzjazmu. Daje czas i miejsce do refleksji, uczy cierpliwości, zrozumienia i zmniejsza impulsywność. W naszej pracy szczególną uwagę zwracamy na rozwijanie inteligencji emocjonalnej u dzieci i młodzieży, naukę budowania dobrych relacji z innymi, rozpoznawania swoich uczuć. Zajęcia z jogi dla dzieci są istotne w procesie wychowania, pozwalają uczyć umiejętności życiowych („Life Skills”) czyli radzenia sobie ze stresem i trudnymi emocjami. Wśród naszych uczestników zajęć mamy „Liderów Jogi”, którzy promują tego rodzaju aktywność fizyczną wśród swoich rówieśników. Dla najbardziej aktywnych „Liderów” w miesiącu kwietniu br. przygotowaliśmy nagrodę, którą była wycieczka do szkoły jogi. Zobaczcie w skrócie jak wyglądał pobyt              „ Lidera Jogi” z naszej Placówki w warszawskiej szkole jogi. https://www.facebook.com/tpdzoliborz/videos/172763714755432

Oddział Mazowiecki Towarzystwa Przyjaciół Dzieci dołącza się do apeli i wystąpień dotyczących konieczności uruchomienia bezpłatnych i łatwo dostępnych programów psychologicznego wsparcia kierowanych do dzieci, młodzieży i ich rodziców lub opiekunów, w związku z trudnymi przeżyciami doświadczanymi w okresie przedłużającej się pandemii Covid-19.

Nasze stowarzyszenie powstało, aby wspierać dzieci. Idee, które przyświecały założycielom TPD, to respektowanie praw dzieci, a szczególnie prawa do życia, prawa do zdrowia i prawa do nauki. Mimo, iż od tego czasu minął już wiek, to misja ta jest nadal aktualna. Od momentu zakończenia II wojny światowej nie przeżywaliśmy tak trudnej, opresyjnej sytuacji społecznej. Można pokusić się o stwierdzenie, że obecnie dziecięce doświadczenia funkcjonowania w pandemii można porównać do traumatycznych przeżyć związanych z funkcjonowaniem w okresie wojny. Pamiętamy, jak wielkie spustoszenie psychiczne pozostawiły po sobie działania wojenne, jak wiele osób borykało się ze skutkami negatywnych emocji i doświadczało cierpienia. Brak możliwości i odpowiedniej wiedzy uniemożliwiał przeciwdziałanie poważnym i przewlekłym  skutkom traumy.

Wtedy jeszcze nie mieliśmy tak szerokiej wiedzy o destrukcyjnej roli traumy i spustoszeniu, jakie może spowodować w psychice osoby, która jej doznała, nie było również odpowiednio przygotowanych specjalistów do podjęcia psychoterapeutycznego wsparcia. Pamięć społeczna podpowiada, że pozostawienie  ludzi bez pomocy przyniesie skutki w postaci destabilizacji życia rodzinnego, poczucia osamotnienia, wewnętrznej pustki i bezradności, niekorzystnie zmieni sposób przeżywania i myślenia.

Podjęcie konkretnych działań, zaspakajających potrzeby i oczekiwania zarówno dzieci, jak i ich rodziców jest w obecnej sytuacji niewątpliwą koniecznością.

Oddział Mazowiecki TPD od wielu lat prowadzi placówki dziennego wsparcia dla dzieci. Stały kontakt z podopiecznymi, ich rodzicami i opiekunami jest źródłem bezpośredniej wiedzy o ich stanie zdrowia, w tym kondycji psychofizycznej. Dodatkowo nie pozostaje nam nic innego jak potwierdzić zgłoszenia innych organizacji, że kondycja ta jest bardzo zła. Polska od lat jest liderem niechlubnej statystyki jeśli chodzi o stan zdrowia psychicznego dzieci, liczbę samobójstw i jednocześnie bardzo trudny dostęp (z uwagi na brak lekarzy psychiatrów dziecięcych) do specjalistycznego psychiatrycznego wsparcia.

Jeśli w sytuacji pandemicznej i popandemicznej nie uruchomimy łatwego i bezpłatnego dostępu do wsparcia psychoterapeutycznego, negatywne statystyki jeszcze bardziej poszybują w górę. Zdrowie psychofizyczne naszych dzieci jest zagrożone. Rodzice, opiekunowie nie poradzą sobie sami. Oni także potrzebują wsparcia dla siebie. Pełne lęku i niepewności doświadczenia związane z pandemią, wymagają od nas wszystkich szczególnej uważności i szybkiego reagowania w każdej niepokojącej sytuacji. Zarówno dzieci, jak i dorośli potrzebują bezpiecznej przestrzeni, w której otrzymają odpowiednie wsparcie i pomoc w poradzeniu sobie z pojawiającymi się trudnościami. Organizacje pozarządowe wydają się nieocenione w udzielaniu wsparcia dotkniętym pandemią. Mogą stać się partnerem do wyjścia naprzeciw tym potrzebom.

W związku z powyższym zwracamy się z propozycją uruchomienia przy placówkach dziennego wsparcia, jako tych, które zgodnie z Ustawą z dnia 09.06.2011 r. o wpieraniu rodziny i systemie pieczy zastępczej są placówkami, które mają udzielać wsparcia rodzinom przeżywającym trudności, (a które także z uwagi na lokalizację są najbliżej potrzebujących rodzin) specjalistycznego wsparcia psychokorekcyjnego prowadzonego przez profesjonalistów z zakresu psychoterapii, psychologii, pedagogiki i terapeutycznych zajęć ruchowo-gimnastycznych.

Zwracamy się z prośbą o pilne uruchomienie programów wsparciowych w drodze ogłoszenia konkursów ofert dla organizacji pozarządowych prowadzących działalność na rzecz dzieci i rodzin poprzez placówki dla dzieci i poradnictwo rodzinne.

Jednocześnie wyrażamy przekonanie, że zaproponowane rozwiązanie może przyczynić się także do ograniczenia występowania aktów rodzicielskiej przemocy, zabijania i krzywdzenia dzieci, o których nieustannie informują media.

                                                                                               Z wyrazami szacunku PREZYDIUM TPD ZMOW

 

https://pl.freepik.com/darmowe-zdjecie-wektory/Ludzie

Koło Przyjaciół Dzieci Mongolskich Towarzystwa Przyjaciół Dzieci Zarządu Mazowieckiego Oddziału Wojewódzkiego organizuje zbiórkę przyborów szkolnych, zabawek i odzieży dla dzieci i serdecznie zachęca do jej wsparcia.

Zebrane rzeczy zostaną wysłane do Mongolii i przekazane do wybranej placówki opiekuńczo-wychowawczej działającej na rzecz dzieci wykluczonych, doświadczonych ubóstwem i przemocą.

Mongolia to kraj 5-cio krotnie większy od Polski, ale zamieszkany tylko przez 3,5 mln ludzi, z których połowa mieszka w stolicy kraju, Ułan Bator. Kraj raczej mało nam znany, kojarzący się głownie z Czyngis Chanem i ekspansją Mongołów w XIII wieku. Przemiany ustrojowe, polityczno-gospodarczo-ekonomiczne w Mongolii i wynikająca z nich trudna sytuacja socjalno-społeczna spowodowała, że powstała liczna grupa rodziców, która nie radzi sobie z wywiązywaniem się z funkcji opiekuńczo-wychowawczej w stosunku do swoich dzieci. Tradycyjny nomadyczny styl życia zanika, a wokół miast tworzą się skupiska ubóstwa. Jak zawsze w trudnych społecznie i ekonomicznie okresach, najbardziej pokrzywdzeni są najsłabsi, w tym dzieci. Mongolia nie nagłaśnia swoich społecznych problemów, dlatego trudno znaleźć ją na listach państw objętych specjalnymi międzynarodowymi działaniami wsparciowymi i finansowymi. Uwarunkowania historyczne z sąsiadami, tj. Rosją i Chinami powodują, że pomoc tych rozwiniętych państw jest wybiórcza i uwarunkowana polityczno-ekonomicznie. Mongolia cały czas stara się utrzymać swoją niezależność, stąd jej starania o nawiązanie współpracy z innymi krajami, w tym z Unii Europejskiej. Mało kto wie, że Polska jest dla Mongolii drugim europejskim partnerem handlowym (pierwszym są Niemcy), a w Polsce wykształciło się i nadal kształci sporo obywateli Mongolii.

Nasze stowarzyszenie od 2 lat prowadzi Koło, które podejmuje współprace i akcje wsparciowe na rzecz potrzebujących dzieci w Mongolii. Dobre praktyki warto rozwijać.

Nie tak całkiem dawno jako kraj i naród byliśmy w bardzo trudnej sytuacji przemian ustrojowych i wtedy otrzymaliśmy pomoc od innych. Nadszedł czas, abyśmy my mogli podać dalej, przekazać to co kiedyś nam spontanicznie ofiarowano.

Dobrem trzeba się dzielić. Dobro też powraca.

Dlatego gorąco zachęcamy do wspierania tej akcji!

Zbiórka będzie prowadzona do 5 maja włącznie.

Dary (prosimy o możliwie nowe) można przynosić do biura TPD ZMOW w Warszawie przy ul. Marszałkowskiej 34/50, klatka III, domofon 99, w godzinach 8.00-16.00

Dla osób, które chciałyby finansowo wesprzeć organizację tego transportu podajemy numer konta:

59 1240 6175 1111 0010 5159 6498 w Banku PeKaO S.A.

Maleńka Kasia miała nigdy nie chodzić, nie mówić i nie władać palcami u rąk. Lekarz, który otrzymał wyniki badań, stwierdził u dziewczynki rzadką chorobę genetyczną. Jednak nie udało mu się skontaktować z jej rodzicami, ich dane osobowe zaginęły gdzieś wśród milionów papierów i odnalazły się dopiero po dziesięciu latach. Tata Kasi błogosławi te dziesięć lat, w czasie których żył w niewiedzy. Gdyby wiedział, że nic nie da się zrobić, na pewno by się poddał. Tymczasem myślał, że jest ona po prostu mniej sprawnym dzieckiem i ze wszystkich sił rehabilitował córkę, woził do logopedy, nauczył się technik masażu. Dziś Kasia zachowuje się jak radosny dwulatek w ciele dwudziestoletniej kobiety. Biega po domu, przegląda książeczki o grubych kartkach i dopomina się czytania bajek. Umie wyciągnąć z szuflady kromkę chleba i wymawia kilka prostych słów. Nie nauczy się już wiele więcej, ale jest szczęśliwa, bo jest kochana i czuje się bezpieczna pod opieką rodziców. Teraz to oni potrzebują wytchnienia i pomocy dobrych ludzi, którzy czasami przez chwilę poczytają Kasi bajki. Oboje rodzice są już starsi, nieraz potrzebują odwiedzić lekarza, poddać się rehabilitacji albo zwyczajnie odpocząć. Z niecierpliwością czekają na to żeby móc przyjechać do Domu Dziennego Pobytu w Olszance koło Warszawy.

Placówka ta obejmie opieką dzienną, rehabilitacją społeczną i zawodową do 30 osób z orzeczeniem o niepełnosprawności. W szczególnych sytuacjach możliwy będzie pobyt całodobowy. Podopieczni, niepełnosprawni umysłowo i ruchowo, będą mogli korzystać z pięciu pracowni: techniczno - stolarskiej, krawieckiej, gospodarstwa domowego, multimedialnej i plastycznej. Niektórzy z nich zostaną przygotowani do podjęcia zatrudnienia w warunkach pracy chronionej. Znajdą się tam także pomieszczenia do prowadzenia działalności wspierającej, aktywizującej i rehabilitacyjnej, pokój do indywidualnego poradnictwa psychologicznego, kuchnia, jadalnia, łazienki, pokoje trzyosobowe przystosowane do pobytu całodobowego, sprzęty odpowiednie do realizacji zadań wspierająco - aktywizujących oraz do treningu samoobsługi, sprzęty sportowe, komputery i tv.

Dom będzie pozbawiony barier architektonicznych i wyposażony w ułatwienia sprzyjające osobom niepełnosprawnym. Planowane jest wykorzystanie w nim najnowszych rozwiązań ekologicznych: pompy ciepła ogrzewającej podłogę i paneli słonecznych ogrzewających wodę. W lecie nadmiar ciepłej wody przyda się w basenie.

Usytuowanie ośrodka w otulinie Bolimowskiego Parku Krajobrazowego zapewni podopiecznym bezpieczeństwo, spokój i odpoczynek, pozwoli także uczyć ich ekologii. W ogromnym ogrodzie podopieczni skorzystają z hipo- i dogoterapii.

W okresie przerw w działaniu domu oraz w weekendy będzie możliwość zorganizowania turnusów rehabilitacyjnych, wytchnieniowych i innych.

Rodzice Kasi cieszą się, że będą mogli zostawić córkę w dobrych rękach podczas gdy sami w spokoju zrobią zakupy i odwiedzą lekarza. Są wdzięczni wszystkim ludziom dobrej woli, którzy wspierają budowę ośrodka w Olszance. Opieka nad Kasią jest niezwykle trudna i wymagająca poświęceń, a przede wszystkim uwagi i czasu. Jej rodzice wiedzą, że nie dadzą sobie rady sami bez pomocy z zewnątrz. Nie każdy z nas może poświęcić czas i uwagę osobie niepełnosprawnej. Każdy jednak może materialnie wspomóc instytucje specjalizujące się w takiej pomocy jak ośrodek w Olszance. Liczy się każda złotówka. Nawet jeśli możemy wesprzeć budowę małą kwotą, najważniejsza jest miłość.

Już dziś Towarzystwo Przyjaciół Dzieci Oddział Mazowiecki rozpoczyna zbiórkę środków na remont i rozbudowę nowego Ośrodka w Olszance. Wszystkie informacje są zawarte na stronie internetowej www.olszanka.tpd.org.pl. Wchodząc na tą stronę możesz tam przekazać środki na rewitalizację budynku. 

Prezentujemy również jak wygląda obiekt dziś i jak będzie wyglądał po remoncie.

 

Od kilku tygodni w Środowiskowym Ognisku Wychowawczym TPD Praga-Południe regularnie odbywają się zajęcia krawieckie. Dzieci i młodzież kroją, szyją i uczą się obsługiwać maszyny. Podczas zajęć powstały już m.in. worki, piłki, pluszaki, etui na telefon, a także pokrowce w stylu Harrego Poterra. Zajęcia uczą wytrwałości a uszyte prace często stają się prezentami dla najbliższych. Zajęcia finansowane są przez firmę PEPCO.

Kilka zdjęć z pracami dzieci:

 

 

 

 

19 kwietnia 2021 roku Zarząd Mazowieckiego Oddziału Wojewódzkiego Towarzystwa Przyjaciół Dzieci stał się właścicielem działki oraz znajdującego się na niej budynku przy ul. Królowej Jadwigi 9A w Płocku. Nieruchomość została zakupiona od Płockiej Spółdzielni Mieszkaniowej Lokatorsko Własnościowej. Lokal którego ZMOW TPD stał się właścicielem znacząco zwiększy powierzchnię, która do tej pory była wykorzystywana przez Warsztat Terapii Zajęciowej TPD dla osób niewidomych i niedowidzących w Płocku .W zakupionym lokalu planujemy docelowo zrobić Salę Doświadczania Świata oraz Świetlicę Wytchnieniową. Mamy nadzieję, że ta inwestycja znacząco poszerzy ofertę i sprawi, że jeszcze bardziej będziemy mogli wspierać naszych podopiecznych. 

Adres:

ul. Kredytowa 1A lok. 13

00-056 Warszawa

Siedziba Biura: ul.Marszałkowska 34/50,

00-554 Warszawa

Zobacz mapę
tel/faks 22-826-27-15, 22- 827-58-21,
22- 828-6274, 22-827-6646
tel Dział Dotacji 506 061 910
tel Dział Księgowości 504 198 924

Nr konta: 68 1240 6175 1111 0000 4564 8524

 

Godziny pracy

   • Przyjęcia interesantów:
   • poniedziałek -  czwartek 8.00-16.00
   • Piątek jest dniem bez interesantów.
   • Członkowie Prezydium dyżurują.
   • Poniedziałki i środy 9.00-12.00

PROJEKT FINANSUJE M.ST. WARSZAWA

Projekt finansuje miasto stołeczne Warszawa
© 2021 TPD - oddział mazowiecki. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

Search