Ta strona wykorzystuje pliki cookies w celu zapewnienia optymalnego wykorzystania naszego serwisu.
Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach swojej przeglądarki.

            Środowiskowe Ognisko Wychowawcze TPD w Ursusie przy ulicy Sosnkowskiego 16 działa od września 1993 roku. Założycielami byli Zdzisław i Wanda Gruszczyńscy. Pierwszym kierownikiem był Zdzisław Gruszczyński wspierany pracą dwóch wychowawczyń Wandy Gruszczyńskiej i Jolanty Dąbek. Ówczesną siedzibą Ogniska były dwa pomieszczenia zlokalizowane przy ulicy Sosnkowskiego 11, których właścicielem była Robotnicza Spółdzielnia Mieszkaniowa „Ursus”. Ognisko dzieliło pomieszczenia z DK Kolorowa.

            Kolejnym kierownikiem placówki została Jolanta Dąbek a siedzibą stał się budynek Gminy Warszawa Ursus przy ulicy Sosnkowskiego 16. Ognisko zajmowało pomieszczenia na parterze. Za szczególny wkład w rozwój placówki pani Jolanta Dąbek otrzymała nagrodę Wychowawcy Dziesięciolecia KKWR i podjęła nowe wyzwania w strukturach Zarządu Głównego TPD.

            Następnym kierownikiem placówki została Lucyna Krawętkowska, po której pełniącą obowiązki kierownika została Anna Dąbrowska. W tym czasie pozostając pod starym adresem Ognisko zyskało nowe pomieszczenia na drugim piętrze i ponownie dzieliło je z DK Kolorowa. Ta sytuacja lokalowa ma miejsce do dziś.

            Kolejnym kierownikiem Ogniska w Ursusie został Ireneusz Szelągowski, który pełnił tę funkcję do 2008 roku. Od tego czasu kierownikiem placówki jest Katarzyna Tomas.

            Przez wszystkie lata prowadzenia placówki z pomocy skorzystało ponad 600 dzieci. Obecnie do Ogniska uczęszcza 33 dzieci.

            Praca w Ognisku skupia się na wspieraniu rodzin z terenu Ursusa w pełnieniu ich funkcji opiekuńczych jak i wychowawczych. Zajmujemy się również szeroko pojętą profilaktyką środowiskową. Dzieci uczęszczające do placówki otrzymują pomoc i wsparcie edukacyjne poprzez codzienną pomoc w odrabianiu lekcji, przygotowaniu do sprawdzianów oraz zajęciach wyrównawczych.

            Pomagamy dzieciom w konstruktywny sposób spędzać czas wolny organizując im:

 • Zajęcia kulinarne,
 • Zajęcia plastyczno-techniczne,
 • Zajęcia socjoterapeutyczne i profilaktyczne,
 • Zajęcia savoir-vivre.

Wychowankowie i wychowawcy Ogniska wspólnie organizują święta i imprezy okolicznościowe z udziałem rodziców i zaproszonych gości. Nasi podopieczni biorą udział rokrocznie w akcjach „Lato i Zima w Mieście”. Tradycją w Ursusie stało się „Święto Latawca” organizowane przez TPD na pożegnanie lata. Jest to impreza plenerowa, podczas której dzieci biorą udział w konkursie latawców wcześniej przygotowanych i dekorowanych w Ognisku. Placówka realizowała program „Stonoga” w ramach Lokalnego Systemu Wsparcia. Rokrocznie jesteśmy beneficjentami Akcji Gwiazdor, podczas której dzieci otrzymują wymarzone prezenty świąteczne.

Od 2018roku Ognisko oprócz funkcji opiekuńczo-wychowawczej pełni również funkcję placówki specjalistycznej. Jesteśmy również systematycznie doposażani przez Urząd Miasta Stołecznego Warszawy w nowoczesny sprzęt, meble i pomoce do zajęć. Od stycznia 2019 roku realizujemy program „Żółty Talerz” finansowany przez Kulczyk Foundation. Celem programu jest wzbogacenie i urozmaicenie diety naszych podopiecznych. W ramach tego programu organizowane są warsztaty kulinarne przybliżające zasady zdrowego żywienia.

Środowiskowe Ognisko Wychowawcze TPD przy ulicy Sosnkowskiego 16 współpracuje z Ośrodkiem Pomocy Społecznej, pedagogami szkolnymi z Dzielnicy Ursus, Klubem Seniora oraz PARPA. Obecnie w placówce kadrę stanowią:

Katarzyna Tomas       – kierownik Ogniska

Danuta Kłosowska      – wychowawca

Anna Dąbrowska        – Wychowawca

Monika Karczewska   – Wychowawca

Agata Księżopolska    – Wychowawca

Urszula Kurpias          – socjoterapeuta

 

Środowiskowe Ognisko Wychowawcze TPD w Ursusie

Ul. Sosnkowskiego 16

02-495 Warszawa

Tel. 22 667 01 88

Adres:

ul. Kredytowa 1A lok. 13

00-056 Warszawa

Siedziba Biura: ul.Marszałkowska 34/50,

00-554 Warszawa

Zobacz mapę
tel/faks 22-826-27-15, 22- 827-58-21,
22- 828-6274, 22-827-6646
tel Dział Dotacji 506 061 910
tel Dział Księgowości 504 198 924

Nr konta: 68 1240 6175 1111 0000 4564 8524

 

Godziny pracy

   • Przyjęcia interesantów:
   • poniedziałek -  czwartek 8.00-16.00
   • Piątek jest dniem bez interesantów.
   • Członkowie Prezydium dyżurują.
   • Poniedziałki i środy 9.00-12.00

PROJEKT FINANSUJE M.ST. WARSZAWA

Projekt finansuje miasto stołeczne Warszawa
© 2021 TPD - oddział mazowiecki. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

Search