Poradnia TPD Dla Rodzin Adopcyjnych I Zastępczych

Poradnia TPD Dla Rodzin Adopcyjnych I Zastępczych

Poradnia Towarzystwa Przyjaciół Dzieci dla rodzin adopcyjnych i zastępczych jest nowatorskim działaniem w skali kraju. Do tej pory w systemie działań psychopedagogicznych ukierunkowanych na wsparcie rodziny nie było miejsca na specjalistyczne wsparcie skierowane wyłącznie do tej wąskiej grupy.

Dzięki zrozumieniu potrzeby i wagi tego działania przez Samorząd Województwa Mazowieckiego, od lipca br., w formie pilotażu, do końca 2020 roku, możemy świadczyć nieodpłatnie usługi wsparciowe dla wszystkich rodzin adopcyjnych i zastępczych z terenu województwa mazowieckiego, które zechcą z nich skorzystać. Szczególnie jednak zapraszamy rodziny z Warszawy oraz z powiatów ościennych: mińskiego, piaseczyńskiego, pruszkowskiego, żyrardowskiego i warszawskiego zachodniego.

W ramach poradni zaplanowaliśmy psycho-pedagogiczne poradnictwo i konsultacje indywidualne ( w tym także dla dzieci) i rodzinne (także w miejscu Państwa zamieszkania), psychoterapię indywidualną, małżeńską i rodzinną, konsultacje psychiatry dziecięcego, tematyczne webinaria internetowe dla rodziców/opiekunów oraz pięć grup wsparcia: 1/ dla rodzin adopcyjnych, w których wychowują się dzieci do lat 6, 2/ dla rodzin adopcyjnych, w których wychowują się dzieci od 7 lat do 15 lat, 3/ dla dzieci przysposobionych, nastolatków w kryzysie tożsamości, 4/ dla opiekunów zastępczych oraz 5/ dla dorosłych adoptowanych.

Projekt realizowany jest przez specjalistów posiadających bogatą wiedzę i wieloletnie doświadczenie, pasjonatów swojej pracy, którzy z oddaniem służą drugiemu człowiekowi i cały czas poszerzają, rozwijają swój zawodowy warsztat.

Projekt jest superwizowany przez specjalistów z zakresu traumy i psychiatrii dziecięcej. W celu szerszego dotarcia do Państwa, utworzyliśmy dla projektu stronę internetową: https://poradnia.tpd-maz.org.pl , która jest jednocześnie platformą rejestracyjną.

Serdecznie zapraszamy do zapoznana się z jej zawartością i zapisanie do konkretnego specjalisty i grupy. Zapisy są także możliwe od poniedziałku do piątku, w godzinach 8.00-16.00 pod numerem telefonu +48 662 131 687 lub na mail: poradnia@tpd-maz.org.pl. Ufam, że nasza propozycja spełni Państwa oczekiwania i stanie się w przyszłości stałym systemowym wsparciem dla rodzin adopcyjnych i zastępczych.

Z wyrazami szacunku,
Monika Jagodzińska – koordynator projektu

Pomóż dzieciom

Już teraz możesz pomóc naszym  Podopiecznym.

Pozostałe aktualności