Z wielkim smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Pana Henryka Romańczuka.

Z wielkim smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Pana Henryka Romańczuka, naszego Kolegi, wybitnego działacza społecznego, wychowawcy, nauczyciela i wielkiego Przyjaciela Dzieci. Dobrego, mądrego człowieka, z poczuciem humoru, dystansem do siebie i życia.


Pan Henryk Romańczuk zawodowo związany był z naszym stowarzyszeniem od prawie 30 lat. Wiele lat pełnił funkcję Sekretarza w Zarządzie Mazowieckiego Oddziału Wojewódzkiego Towarzystwa Przyjaciół Dzieci po czym nieprzerwanie piastował funkcje Przewodniczącego Krajowej Komisji Rewizyjnej przy Zarządzie Głównym Towarzystwa Przyjaciół Dzieci. Sprawy dzieci, szczególnie tych, których życie z różnych przyczyn jest trudniejsze były mu bardzo bliskie. Oddał kawałek swojego wrażliwego serca i włożył wiele wysiłku, czasu i zaangażowania w realizację projektów na ich rzecz.

Wiele się od niego nauczyliśmy. Szacunku, pokory, pracowitości, cierpliwości. I tego, że zawsze trzeba próbować się porozumieć. Odszedł od nas człowiek wyjątkowy, którego nie da się zastąpić i którego brak odczujemy w trudnych chwilach. Będziemy pamiętać jego mądre doradztwo, gotowość do pomocy oraz aforyzmy, które lubił przytaczać. Pozostawił po sobie spuściznę, z której długo jeszcze będziemy korzystać. „Non omnis moriar”.

Pomóż dzieciom

Już teraz możesz pomóc naszym  Podopiecznym.

Pozostałe aktualności