2 Maja Dzień Flagi

TPD dzień flagi

Dziś Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej, a także Dzień Polonii i Polaków poza granicami kraju, 🇵🇱 świętujmy razem! 🇵🇱 To tradycja i historia. Bądźmy z niej dumni 🇵🇱

Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej został ustanowiony w 2004 roku. W tym dniu szczególnie upamiętniamy historię polskich barw narodowych, symboli oraz tradycji patriotycznych. Święto ma również przypominać o poszanowaniu flagi i innych symboli narodowych.

2 maja 1945 roku polscy żołnierze zawiesili polską flagę na Siegessäule (Kolumnie Zwycięstwa) oraz Reichstagu w Berlinie, symbolicznie pokazując zwyciężenie Niemiec w II wojnie światowej.

🇵🇱Dzień Flagi to święto dedykowane właśnie polskim barwom narodowym. To czas, gdy można w szczególny sposób pokazać swój szacunek do nich oraz krzewić patriotyzm. Te same, biało-czerwone barwy towarzyszyły Polakom i ich państwu od zamierzchłych piastowskich czasów aż po dzień dzisiejszy.

🇵🇱Barwy narodowe odsyłają nas myślami do naszej historii, kultury i całości spuścizny dziejowej. To wyraz naszej jedności i wspólnoty, także z tymi, którzy byli przed nami oraz troski o Ojczyznę, o dobro wspólne i o losy przyszłych pokoleń. Pamiętajmy o tym dzisiaj i każdego innego dnia.

Dziś Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej – pamiętaj o tym i wywieś flagę❗️🇵🇱

Pomóż dzieciom

Już teraz możesz pomóc naszym  Podopiecznym.

Pozostałe aktualności