Wspieraj Dożywianie Dzieci

Wspieraj Dożywianie Dzieci

Towarzystwo Przyjaciół Dzieci w Warszawie  uruchamia specjalną zbiórkę na pomoc w dożywianiu najmłodszych. Inicjatywa ma być jednocześnie wsparciem dla branży gastronomicznej, która ucierpiała w związku z pandemią koronawirusa. Zwracamy się do wszystkich Przyjaciół Dzieci, z gorącą prośbą o finansowe wsparcie akcji dożywiania dzieci – apeluje prezes mazowieckiego oddziału TPD Monika Jagodzińska. Właśnie teraz, w tym wyjątkowo trudnym czasie, możemy mieć wpływ na stan zdrowia dzieci. To najlepsza inwestycja. Zdrowe dziecko to w przyszłości zdrowy dorosły – zaznacza prezes.

W związku z pandemią koronawirusa znacząco ograniczono działalność branży gastronomicznej. Teraz niesienie pomocy dzieciom można połączyć ze wsparciem dla równie potrzebujących firm, u których mogą być zakupione posiłki dla dzieci i osób niepełnosprawnych, które są podopiecznymi TPD.

Towarzystwo Przyjaciół Dzieci wspiera potrzebujących od 100 lat. W ostatnich dekadach skoncentrowało swoją działalność na prowadzeniu Środowiskowych Ognisk Wychowawczych TPD. To placówki wsparcia dziennego, pomagające rodzicom w wypełnianiu przez nich funkcji opiekuńczo-wychowawczych. Nasi wychowankowie mogą przychodzić do nich codziennie po nauce szkolnej. W Ognisku odrabiają lekcje, mogą skorzystać z pomocy i zjeść posiłek – mówi prezes mazowieckiego oddziału TPD Monika Jagodzińska.

Sytuacja związana z ogłoszeniem stanu pandemii spowodowała, że dzieci nie chodzą do szkoły i nie mogą także przychodzić do naszych placówek. Niestety, nie wszystkie dzieci mają jednakowe szanse w tej trudnej sytuacji. Szkoła i Ognisko były miejscami, w których dzieci mogły zjeść ciepły posiłek.

– Obecnie otrzymujemy wiele sygnałów, że dzieci są głodne. Wielu naszych podopiecznych wywodzi się z rodzin, które mają problem z realizacją funkcji opiekuńczej z uwagi na ubóstwo. Sytuacja pandemii dla wielu z nich związała się dodatkowo z utratą pracy lub z bardzo istotnym ograniczeniem dochodów. Do tego dochodzi nieraz brak życiowej zaradności lub brak umiejętności gotowania przez rodziców. W rodzinach brakuje jedzenia – zwraca uwagę Monika Jagodzińska. – Dzieci muszą jeść, aby się prawidłowo rozwijać fizycznie, intelektualnie i psychicznie. Dobrze zbilansowana dieta i odżywianie to także podstawa odporności i zdrowia – podkreśla.

Zebrane środki ze zbiórki pozwolą nam zakupić gotowe posiłki dzięki czemu wesprzemy również branżę gastronomiczną która obecnie w trudnej sytuacji z powodowana panująca pandemią. Zaintersowane reastauracje i firmy cateringowe które są zainteresowane wsparciem w promocji tej akcji zapraszamy do kontaktu z Bartłomiejem Domagałą skarbnikiem Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Warszawie ( tel. 605850048 mail – skarbnik@tpd-maz.org.pl)

Nową inicjatywę można wesprzeć przekazując darowiznę dla Towarzystwa Pomocy Dzieciom, Oddział Mazowiecki, konto nr 68 1240 6175 1111 0000 4564 8524. W ramach akcji wsparcie można także przekazać przez specjalnie stworzoną stronę www.tpd-online.pl 

Pomóż dzieciom

Już teraz możesz pomóc naszym  Podopiecznym.

Pozostałe aktualności